lampion idee

De jaarlijkse lampion optocht komt er weer aan,  natuurlijk kan je een lampion kopen maar zelf maken is nog veel leuker en je heb maar een paar dingen nodig en wat creativiteit natuurlijk. Ga jullie deze uitdaging aan?

  • Leeg melkpak.
  • Kwast.
  • Verf.
  • Schaar.
  • Niettang.
  • Stuk touw
  • Doorzichtig papier.
  • Waxinelichtje

Neem een melkpak en maak dat goed schoon van binnen. lamp5Maak dan drie grote gaten in de zijkanten van het pak en één kleiner vak, vlak boven de onderkant. Zorg dat je ongeveer een centimeter van de randen blijft omdat anders het pak te slap wordt. Het kleine gat moet zo groot zijn dat je er een waxinelichtje door kan aansteken.
Nu het pak helemaal goed verven aan de buitenkant. Ook kun je het pak natuurlijk versieren met bijvoorbeeld sterretjes. Aan de binnenkant van de drie gaten plak je doorzichtig papier.
Op de onderkant maak je een bakje in het midden vast waar een waxinelichtje goed in past. Gebruik hiervoor bijvoorbeeld een lege wc-rol.
Maak dan de bovenkant goed dicht en gebruik hier bijvoorbeeld een niettang voor. Zorg wel dat er een klein gat zit waar de warmte uit kan ontsnappen (zie de witte plek in de tekening). Maak een mooi gaatje bovenin het stuk karton zodat je de lampion aan een draad met een stokje kan dragen.
Nog veel meer ideeen vind je op de website van knutselidee  http://www.knutselidee.nl 

Geef een reactie